Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2016, 16:15

Nemci vzkriesili marky. Dá sa s nimi platiť v Kauflande

Pokiaľ vám ešte doma ostali nemecké marky a chcete ich minúť, máte nezvyčajnú príležitosť. Všetky pobočky nemeckých obchodných domov Kaufland ponúkajú až do konca januára možnosť nakupovať tovar za túto zrušenú menu, píše iDnes.cz.

Možnosť platenia markami je súčasťou retro akcie obchodného reťazca, kedy sa do obchodu vrátia aj niektoré výrobky v obaloch zo 60. rokov minulého storočia.

Podobná akcia je úspešná napríklad v slovenských pobočkách sesterského reťazca Kauflandu - v Lidli.


O tejto akcii si pračitajte viac TU: V Lidli začne retro týždeň. Predávať bude výrobky z 80. rokov


Aj keď spoločná európska mena nahradila marky v roku 2002, ľudia majú doma stále podľa štatistík nemeckej centrálnej banky marky v hodnote zhruba miliardy euro.

Nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung v tejto súvislosti citoval výsledky prieskumu spoločnosti pre výskum verejnej mienky YouGov, podľa ktorých je 54 percent Nemcov presvedčených, že starú menu doma ešte majú.

Súčasťou retro kampane je aj uvedenie cien v markách. Ľudia si tak môžu pripomenúť aj kurz, ktorým sa marky prevádzali na eurá: jedno euro bolo 1,95583 marky.

Ľudia môžu marky ďalej meniť za eurá aj v banke, ale už iba v pobočkách Deutsche Bundesbank.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.