Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.02.2016, 00:00

Kazach chcel zo Slovenska expandovať. Zostali po ňom len dlhy

„Keďže nám existujúce výrobné kapacity o chvíľu nebudú stačiť, potrebujeme sa rozrásť,“ hovoril ešte v roku 2013 pre HN generálny riaditeľ strojárenskej spoločnosti Gbelian First Montana Technology Fons Miltenburg. Jej majiteľ, kazašský podnikateľ Talgat Tugelbayev mal totiž veľké plány.

Firmu zachránil z konkurzu ešte pod značkou strojárne Nafta Stroj Gbely a nalial do nich viac ako osem miliónov eur. Neskôr plánoval First Montana Technology naďalej rozširovať. V roku 2014 však prišli prvé finančné problémy.


Čítajte viac: Kazachovia v Gbeloch končia. Dobehli ich dlhy


Vtedy sa strojárom podarilo situáciu zvládnuť reštrukturalizáciou. Dnes mieria do konkurzu. Bývalí zamestnanci by však nemali mať v okrese so šesťpercentnou nezamestnanosťou problém nájsť si prácu.

„Každá strojárenská spoločnosť má vlastné požiadavky na daných zamestnancov, ktoré môžu a nemusia kandidáti spĺňať. Dôležitú rolu pri rozhodovaní môže zohrať ponúkaný plat a benefity,“ hovorí riaditeľ personálnej agentúry Edymax Roman Kučera.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.