Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.04.2015, 11:31

Gazprom sa zbavuje nemeckej firmy. Nezvláda ju riadiť


Gazprom plánuje predať podiel vo výške 10,52 percenta v nemeckej spoločnosti Verbundnetz Gas (VNG), ktorá pôsobí ako dodávateľ plynu. Toto rozhodnutie spoločnosti Gazprom je v súlade s jej stratégiou, podľa ktorej sa sťahuje z Európy.

Gazprom zároveň v pondelok informoval, že jeho rozhodnutie nasleduje po tom, čo svoj podiel vo VNG predala spoločnosť Wintershall Holding. Gazprom a Wintershall spoločne vlastnili 26,31 % akcií VNG. "Teraz Gazprom nie je schopný reálne sa podieľať na vedení VNG,“ uviedla ruská spoločnosť.

Spoločnosť Gazprom obmedzuje svoju expozíciu voči Európe vzhľadom na konflikt na Ukrajine. Pre ukrajinskú krízu ochladli vzťahy medzi Moskvou a EÚ. Minulý rok spoločnosť Gazprom taktiež upustila od plánu výstavby plynovodu Južný prúd, ktorý mal privádzať plyn do Bulharska a namiesto toho zvolila trasu smerujúcu do Turecka.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.