Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.12.2014, 22:20

Šéf Raiffeisen Bank kritizuje postoj USA voči Rusku, musí odpísať pol miliardy

Rakúska Raiffeisen Bank International (RBI) vyčíslila prvý odhad odpisov pre ukrajinskú dcérsku banku Aval. Šéf RBI Karl Sevelda odhaduje, že pôjde o 500 až 600 miliónov eur. Informoval o tom denník Die Presse a agentúra APA.

RBI musela na Ukrajine do septembra vytvoriť finančné rezervy vo výške 327 miliónov eur, čo je trojnásobne viac než za celý rok 2013. Banka však odmieta tvrdenie, že príliš dlho čakala na predaj svojej ukrajinskej dcéry. "Celý rok 2013 sme rokovali o predaji, vtedy ešte o Majdane nebolo ani chýru," tvrdí Sevelda. "Nanešťastie sme rokovania nedokončili."

Sevelda zároveň tvrdo odsudzuje politiku USA vo vzťahu k Rusku. "Dúfal som, že sa nájdu riešenia ruského konfliktu. No USA sú zrejme pripravené s Putinom bojovať do posledného Európana," tvrdí šéf RBI. Sevelda zdôrazňuje, že Raiffeisen Russland nemá žiadne problémy a aj tento rok vykáže vynikajúce výsledky.

 

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.