Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.10.2014, 13:04

„Som gay a som na to hrdý“, vyhlásil šéf Applu

Šéf spoločnosti Apple Tim Cook priznal, že je gay.

„Som gay a som na to hrdý.“ S takýmto vyhlásením dnes vyšiel šéf Applu Tim Cook. Potvrdil tak špekulácie, ktoré sa vynorili už pri nástupe do najvyššej funkcie v Appli. „Byť gayom je jeden z najväčších darov, aké som kedy dostal od Boha,“ dodal Cook.

Riaditeľ Applu sa ku svojej orientácii priznal prostredníctvom článku, ktorý napísal pre magazín Bloomberg Businessweek. „Nikdy som svoju sexualitu neodmietal, no na druhej strane som sa k nej ani verejne nepriznal. Až doteraz. Som hrdý na to, že som gay,“ píše Cook.

„To, že som gay mi dovolilo lepšie pochopiť, aké to je, byť súčasťou menšiny a ako sa popasovať s každodennými výzvami, ktorým menšiny musia čeliť. Získal som lepšiu schopnosť empatie a môžem vďaka tomu žiť lepší život. Iste, niekedy to bolo veľmi ťažké a nepríjemné. Ale vďaka tomu som sebavedomejší v tom, kto som, čo robím a kam smerujem a viem sa aj povzniesť nad nenávisť a fanatizmus. A mám vďaka tomu hrošiu kožu, čo sa hodí ak ste šéfom takej firmy, ako je Apple.“

Cook už zrejme nevydržal to, že sa v jeho okolí pripisuje veľmi malý význam LGBT komunite a jej právam. Na nedávnej konferencii na Alabama Academy kritizoval svoj rodný štát za to, že implementuje práva sexuálnych menšín príliš pomaly.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.