Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.10.2015, 15:52

Mastercard prekonal očakávania, zisk presiahol miliardu dolárov

Mastercard naďalej bojuje so silným dolárom a vysokými nákladmi. Očistený zisk americkej firmy prevádzkujúcej platobné a kreditné karty však v 3. kvartáli mierne vzrástol a prekonal očakávania trhu. Informovali o tom agentúry AP a DPA.

Čistý zisk Mastercard sa za tri mesiace od júla do konca septembra znížil o 4 percentá na 977 miliónov dolárov (893,9 milióna eur). Zisk upravený o jednorazové náklady mierne vzrástol na 1,03 miliardy dolárov alebo 91 centov na akciu z 1,02 miliardy dolárov alebo 87 centov na akciu. Analytici z Wall Street v priemere prognózovali len 88 centov na akciu. Tržby sa zvýšili o 2 percentá na 2,5 miliardy dolárov.

Objem transakcií zrealizovaných prostredníctvom siete MasterCard vyskočil v uplynulom štvrťroku o 12,3 percent na 852 miliárd USD. Objem platieb v USA stúpol o 8 percent na 311 miliárd USD.

"Sme spokojní s výsledkami vzhľadom na pretrvávajúce neistoty vo svetovej ekonomike," komentoval šéf firmy Ajay Banga správu o hospodárení. Rovnako ako v predchádzajúcich štvrťrokoch robí Mastercard starosti silný dolár, ktorý znižuje po prepočte príjmy zo zahraničia. Bez započítania vplyvu výmenných kurzov tržby vzrástli o 8 percent. Negatívny vplyv na bilanciu malo tiež 9-percentné zvýšenie nákladov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.