Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.04.2014, 09:11

Šéf Business Lease by investoval do firmy. Ale aj do párty, či safari

Ako tento rok najlepšie zhodnotiť tisíc, desaťtisíc a stotisíc eur? Odpovedal Björn van den Berg, generálny riaditeľ Business Lease Slovakia.

1 000 eur

Tisíc eur by som minul na usporiadanie párty pre zamestnancov. Sme 25 rokov na trhu a každý z nich sa podieľal na tom, že sme postupne dosiahli vysokú úroveň poskytovaných služieb mobility. Za to si zaslúžia odmenu.

10 000 eur

To je čiastka, ktorú by som už investoval do našich klientov. Predovšetkým do organizovania školení pre vodičov. Je síce dôležité vybrať si dobré auto, ale práve vodič má obrovský podiel na tom, aké budú celkové náklady firmy na auto. Tie sa môžu niekoľkými zmenami v správaní vodiča, jeho prístupe k nákladom na spotrebu paliva či pneumatík a celkovo k škodovosti, znížiť až o 15 percent.  Výsledkom by tak bola jednak úspora pre firmy, lepšie životné prostredie a hlavne - možno aj o niečo bezpečnejšie cesty pre moju malú dcérku.

100 000 eur

S takouto sumou by som doprial pre seba aj rodinu pekné desaťdňové safari do Masai Mara. Prenajali by sme si 4x4 offroad a sami by sme si organizovali dobrodružné cesty. Masai Mara je jedno z najkrajších miest, na akom som kedy bol a bol by som rád, keby som tam takto úžasne mohol stráviť čas aj s rodinou. Zvyšok by som investoval do marketingu a PR kampane, ktorá by vysvetlila výhody operatívneho lízingu, pretože mnoho spoločností si ešte stále autá kupuje. Osobne mi príde zvláštne, ak firma minie 30-tisíc eur na nákup áut namiesto toho, aby ich investovala do spoločnosti. S operatívnym lízingom by ušetrili nemalé peniaze. A toto by som firmám povedal.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.