Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.01.2014, 11:37

O dvadsať rokov chudobné krajiny nebudú existovať, tvrdí Gates

V roku 2035 už vo svete nebude prakticky žiadna krajina, ktorá by sa potýkala s chudobou. Povedal to zakladateľ počítačovej spoločnosti Microsoft Bill Gates, ktorého optimistické posolstvo zamierilo v utorok prostredníctvom listu na Svetové ekonomické fórum v Davose.

Tohtoročný list s názvom „Tri mýty, ktoré bránia pokroku proti chudobe“ sa venuje trom nesprávnym koncepciám týkajúcim sa globálnej snahy o ukončenie extrémnej chudoby: chudobné krajiny sú odsúdené na to, aby ostali chudobné, zahraničná pomoc je veľké plytvanie a záchrana životov vedie k preľudneniu.

V podstate je život pre mnohých ľudí na svete lepší než kedykoľvek predtým. Ľudia žijú dlhšie, zdravšie a za posledných 25 rokov sa podarilo znížiť počet chudobných na polovicu. Úmrtnosť detí klesá. Mnohé národy, ktorým bola poskytnutá pomoc, sú teraz sebestačné. Bill a Melinda sa chcú venovať týmto mýtom, lebo veľmi často spôsobujú, že ľudia nie sú aktívni.

"Svet sa zlepšuje a za dve desaťročia bude lepším miestom," napísali Gates a jeho manželka Melinda v pravidelnej výročnej správe svojej nadácie.

"Naša planéta nebude prekvitať, keď necháme chorých umierať, ale keď budeme vedieť zlepšiť ich životy. Ľudské bytosti nie sú stroje, ktoré sa len tupo rozmnožujú. Rozhodujeme sa na základe okolností, ktorým musíme čeliť," tvrdia podľa agentúry AP Gatesovci.

 

 

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.