Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2015, 21:57

Zomrel najbohatší cukrovinkár. Muž, ktorý dal svetu Nutellu

Michele Ferrero, najbohatší muž Talianska a majiteľ celosvetového čokoládového a cukrovinkového impéria dnes zomrel, potvrdili to dvaja zamestnanci. Ferrero mal 89 rokov. 

Skupina, ktorá vyrába Nutellu, Kinder vajíčka, či Ferrero Rocher, je analytikmi považovaná za najhodnotnejšiu súkromnú spoločnosť v Taliansku. 

Miliardár zomrel vo svojom dome v Monte Carlo po dlhotrvajúcej chorobe. 

Ferrero bol známy tým, že nevyhľadával publicitu a vyhýbal sa médiám. Zo spoločnosti v Piedmonte vybudoval celosvetového giganta. Preslávilo ho to, že spoločnosť viedol tvrdou rukou, no bol obľúbený miestnymi obyvateľmi aj svojimi zamestnancami za štedré podmienky. 

Ešte pred pár rokmi denne dochádzal helikoptérou z Monte Carla do sídla spoločnosti na severozápade Talianska, aby pracoval na nových produktoch. 

Magazín Forbes popisoval Ferrera ako "najbohatšieho cukrovinkára na svete". S majetok 23,4 miliardy dolárov patril Ferrero s rodinou na 30 priečku najbohatších ľudí sveta. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.