Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.10.2015, 13:51

Čižnár si ide preveriť nebankovky. Niektoré majú fungovať bez licencie

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár požiadal guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) o zaslanie aktuálneho zoznamu licencovaných nebankových subjektov.

"Vzhľadom na množiace sa informácie, že niektoré nebankové subjekty vykonávajú činnosť bez príslušného oprávnenia, respektíve licencie, sa generálny prokurátor Jaromír Čižnár listom z 5. októbra obrátil na guvernéra NBS Jozefa Makúcha. Generálny prokurátor požiadal guvernéra NBS o zaslanie aktuálneho zoznamu licencovaných nebankových subjektov, ako aj nebankových subjektov, ktorým Národná banka Slovenska neudelila licenciu na poskytovanie pôžičiek," uviedla dnes pre TASR hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Ako dodala, Čižnár zároveň Jozefa Makúcha požiadal o neodkladné oznámenie konkrétnych skutočností odôvodňujúcich podozrenie zo spáchania trestného činu, ktoré budú zistené NBS v rámci výkonu dohľadu nad finančným trhom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.