Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.11.2015, 11:46

Firma mení svoje pomenovanie, nechce zdielať názov s vrahmi

Firma Isis Pharmaceuticals už viac nechce zdieľať názov s teroristickou organizáciou, ktorá okrem mnohých iných spáchala strašné zločiny v Paríži.

A hoci je kalifornská biotechnologická spoločnosť pomenovaná po egyptskej bohyni spojenej s dobrým zdravím, väčšina ľudí si dnes spája názov Isis s nenávidenými vraždiacimi maniakmi. To je hlavný dôvod, prečo si Isis Pharmaceuticals, ako sa vyjadrili predstavitelia spoločnosti pre CNNMoney, chce zmeniť názov.  

Zatiaľ však o novom názve rozhodnuté nebolo a nie je ani známe o akých alternatívach sa uvažuje.

"Aj keď ľudia vedia, že nie sme spojení s teroristickou skupinou, samotný názov má veľmi negatívny význam," povedal D. Wade Walke, viceprezident pre firemnú komunikáciu a vzťahy s investormi. "Časom sa to vôbec nezlepšuje."

Povedal, že "hrozná tragédia", pri ktorej teroristi zabili v Paríži najmenej 129 ľudí, "bola už na nás príliš".

Isis vyrába lieky na liečbu rakoviny, srdcových ochorení a neurologických porúch, ako je napríklad ALS. Spoločnosť sa minulý rok vyjadrila pre CNNMoeny, že necíti tlak na zmenu názvu.

Predstavitelia spoločnosti sa pôvodne nedomnievali, že by jej názov mohol byť problémom. Avšak Walke teraz pripúšťa, že "podprahovo to nemôže pomôcť."

Akcie Isis klesli v pondelok o 4 percentá. Nie je však ale jasné, či za tým stoja teroristické útoky v Paríži, ku ktorým sa Islamský štát prihlásil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.