Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.04.2015, 14:08

Európa môže z grexitu vyťažiť, vyhlásil Buffett

Miliardár Warren Buffett sa vyjadril, že odchod Grécka z eurozóny by malo euro prežiť a môže z neho aj vyťažiť.


"Ak sa ukáže, že Grécko odíde z eurozóny, tak to nemôže byť zle pre euro," povedal investor Warren Buffett pre CNBC. "Ak sa všetci dozvedia, že pravidlá niečo aj znamenajú, tak by to mohla byť dobrá vec," citovala Buffetta agentúra Reuters.

Grexit by podľa Buffetta mohol prinútiť ostatné členské štáty k zlepšeniu ich pravidiel týkajúcich sa verejných financií.

Grécko už niekoľko týždňov rokuje so zástupcami veriteľov o podmienkach uvoľnenia zvyšných zhruba siedmich miliárd eur z dohodnutého úverového balíka a dohoda stále nie je na obzore. Veriteľské inštitúcie považujú navrhnutý zoznam reforiem, ktoré im Grécko predložilo, za nedostatočný a málo konkrétny.

Charles Murger, podpredseda v Berkshire Hathaway Inc., kritizoval gréckych občanov minulý týždeň, že sa snažia voliť cestu k prosperite. Politika krajiny sa otriasla po voľbách, v ktorých vyhrala Tsiprasova strana Syriza, ktorá zmierňuje úsporné opatrenia a vyjednáva zníženia dlhu u niektorých krajín.

"Táto situácia už nemôže ďalej pokračovať medzi ľuďmi s tak dramatický inými názormi," povedal Buffett."Nemci nebudú financovať Grécko donekonečna," dodal. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.