Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.11.2015, 16:40

Tajomní developeri či finanční magnáti. Pozrite si nový zoznam najbohatších Slovákov

Prvé priečky nového rebríčka najbohatších Slovákov obsadili milionári, ktorí sa zameriavajú v poslednom období na veľké investície do médií.

Najbohatším Slovákom sa podľa tohtoročného hodnotenia slovenskej edície časopisu Forbes stal opäť Andrej Babiš. Majetok tohto 61-ročného majiteľa Agrofertu (pod ktorý spadá aj vydavateľ Hospodárskych novín Mafra Slovakia) a v súčasnosti českého ministra financií odhaduje magazín na 2,37 miliardy eur, čo je nárast oproti minulému roku približne o 300 miliónov eur.

 

Pozrite si prehľad 15 najbohatších Slovákov v galérii:

 

Druhým v poradí je podľa Forbes Slovensko Ivan Chrenko zakladateľ HB Reavis s predpokladaným majetkom 730 miliónov eur. Trojicu najmajetnejších Slovákov uzatvára spolumajiteľ investičnej skupiny Penta Jaroslav Haščák. Tomu odhaduje majetok vo výške 530 miliónov eur.

Celkovo pritom podľa časopisu dosahuje majetok pätnástich najbohatších ľudí na Slovensku hodnotu 8,445 miliardy eur, čo je 11 percent vlaňajšieho výkonu slovenskej ekonomiky. Všetci títo milionári majú spoločnú jednu vec: Neuspokojili sa len so Slovenskom.

"Profitujú zo vzmáhajúcej sa ekonomiky, tržby a zisky ich firiem zväčša rástli. Môžu byť spokojní, ich majetok v dôsledku toho nadpriemerne rástol. Ak by sme porovnali vlaňajšiu úvodnú desiatku najbohatších Slovákov, jej bohatstvo stúplo o 12 percent," zhodnotil šéfredaktor magazínu Juraj Porubský.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.