30.06.2015, 18:09

Ľudia sa skladajú na záchranu Grécka. Za hodinu poslali vyše 100 tisíc eur

Ľudia sa skladajú na záchranu Grécka. Za hodinu poslali vyše 100 tisíc eur

Grécka kríza a hroziaci Grexit inšpirujú mnoho ľudí k vytvoreniu niečo kreatívneho, či už na pomoc samotným Grékom, alebo na vlastné obohatenie. Najnovšie tak vznikla kampaň na veľmi známej crowdfundingovej stránke indieGoGo.com s názvom Greek Bailout Fund (grécky záchranný fond).

Vytvoril ju 29-ročný Thom Feeney z malého mestečka York v Anglicku a aktuálne pracujúci v obchode s obuvou v Londýne. A nemyslí to ako vtip, ale verí v silu crowdfundingovej spoločnosti, ktorá dokáže naozaj pomôcť aj takýmto nezvyčajným spôsobom.

Jeho cieľom je vyzbierať neuveriteľných 1,6 miliardy eur, čo sa ešte nikomu pomocou žiadnej podobnej platformy nepodarilo.
Už ho nudí nekončiaca sa situácia a vyjednávanie ministrov financií s Gréckom o podmienkach. Nikam to nevedie, a keď si vezmeme celú populáciu Európy, čo je približne 503 miliónov ľudí, tak ak by každý prispel 3 eurami, Grécko je zatiaľ v suchu.

Kampaň už vyzbierala vyše 200-tisíc eur, k čomu prispelo už vyše 13 tisíc prispievateľov a prudko to stúpa, približne o tisíc eur každú minútu. Síce cieľ nedosiahli ani na 1 percento a, pravdupovediac, asi ani nikdy nedosiahne viac ako 5 percent, stále je to pekná myšlienka takto využiť nové možnosti na upozornenie na problémy ľudí niekde inde na svete.

Prispieť môžete aj vy, a to kúpou celkom originálneho sortimentu pochádzajúceho z Grécka. Najnižšia možná suma sú 3 eurá, za ktoré dostanete pohľadnicu s gréckym premiérom Alexisom Tsiprasom.

Potom nasleduje grécky šalát s feta syrom a olivami za 6 eur. Za 10 eur je to už fľaša miestneho alkoholu Ouzo pre fajnšmekrov. Viac možností, ako prispieť aj  progres celej kampane, nájdete TU

Priveľký záujem ľudí o "záchranu" Grécka prostredníctvo crowdfundingu sa podpísal aj na stránke Indiegogo. Pod veľkým náporom totiž padla a musela sa svojim používateľom ospravedlniť. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.