Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.05.2014, 00:00

Vyprať špinavé peniaze? V Maďarsku to nie je problém

Maďarsko ponúklo zločincom veľmi sofistikovaný spôsob na pranie špinavých peňazí. Centrálny daňový úrad v Maďarsku vytvoril takzvaný Stabilizačný sporiaci účet, vďaka ktorému sa dajú bez ujmy legalizovať špinavé peniaze. Stačí si zakúpiť štátne dlhopisy za päť miliónov forintov (16 500 eur) so splatnosťou na päť rokov. Informuje o tom portál e15.cz.

Aj kriminálnik, ktorý si ulial milióny, sa tak môže stať sporiteľom bez toho, aby sa o neho bližšie zaujímal daňový úrad. A na stabilizačný účet prichádzajú pekné sumy. Za prvé štyri mesiace tohto roka to bolo 6,185 miliardy forintov (20 miliónov eur). 

Minister hospodárstva a financií Mihály Varga hodnotí opatrenia dobre, podľa neho posilňuje maďarskú ekonomiku. Daňový expert Zsolt Ruszin označuje možnosť ukladať čierne peniaze legálne za druh daňovej amnestie. Týmto spôsobom je možné legalizovať aj nezdanené sumy uložené v zahraničí.

 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.