Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.12.2013, 13:34

UniCredit Bank Austria z nášho regiónu neodíde

Talianska skupina plánuje šetriť peniaze, pracovné miesta, aj predávať dcéry

UniCredit Bank Austria neplánuje opustiť ani jednu z 15 krajín strednej a východnej Európy (KSVE), v ktorej pôsobí. Vzťahuje sa to aj na Ukrajinu a Maďarsko. V pondelok (2.12.) to podľa APA povedal vo Viedni ekonomickým novinárom Gianni Franco Papa, šéf východoeurópskej dcéry talianskej veľkobanky. Papa bude realizovať opatrenia, ktoré zvýšia efektívnosť podnikania Bank Austrie.

Jednu zo synergických možností vidí Papa v zlúčení dcér banky na Slovensku a Česku. Postupne by malo dôjsť k úspore asi 150 pracovných miest, "ale bez toho, aby bol niekto prepustený", povedal Papa a dodal, že zámer sa dosiahne bežnými odchodmi.

Napätá situácia na Ukrajine ho neznepokojuje, ale jej vývoj vedenie banky pozorne sleduje.

V Maďarsku je tamojšia dcéra Bank Austrie jedným z troch úverových ústavov, ktoré podnikajú so ziskom. Papa dodal, že je to zrejme aj preto, „lebo sme asi konzervatívnejší aj pri poskytovaní úverov vo švajčiarskych frankoch". Na predaj bude maďarská dcéra Raiffeisen Bank International (RBI), ale Papa o ňu nebude mať záujem.

UniCredit Bank Austria sústredí svoju pozornosť na Rusko, Turecko a Česko. A tiež na Poľsko, hoci nepatrí do jej divízií.

Z medzinárodných koncernov rozšíri banka spoluprácu s juhokórejským Samsungom. UniCredit ju začal v Taliansku a v ďalšom období sa bude rozširovať na jednotlivé KSVE. Jej klienti pri otvorení nového konta dostanú tablet alebo smartfón. V Rumunsku je to už realita.

UniCredit Bank Austria za prvých deväť mesiacov tohto roka získala 450.000 nových klientov. Z nich pochádzalo 100.000 z akvizície českej banky AXA.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.