Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.12.2013, 16:04

Amerika má nového kráľa. Top šéfov zosadil z trónu vizionár z Tesly

Šéf automobilky Tesla Elon Musk zosadil z trónu tradičné hviezdy rebríčka najlepšie zarábajúcich riaditeľov v Amerike.

Magazín Time zostavil rebríček najlepšie platených šéfov amerických firiem za rok 2013. Jednoznačne mu kraľuje Elon Musk, šéf elektroautomobilky Tesla Motors, vesmírnej spoločnosti SpaceX a autor futuristického konceptu dopravy Hyperloop. Nechal za sebou aj tradičné ikony s najvyššími výplatami, ako je Larry Ellison z Oracle alebo Mario Gabelli z Gamco Investors.

Elon Musk zarobil v roku 2013 viac ako 78 miliónov dolárov s tým, že jeho majetok sa odhaduje na 8,8 miliardy dolárov. Väčšina jeho majetku pochádza z podielu akcií Tesly, ktoré od začiatku roka získali 314 percent hodnoty. Predaj modelu S mal priam raketový nástup a doma v Kalifornii patrí medzi najpredávanejšie luxusné automobily. Tesle sa navyše podarilo preraziť aj na európskom trhu. Spoločnosti SpaceX sa tiež podaril prvý komerčný let do vesmíru, keď na obežnú dráhu vyniesla družicu SES 8.

Desiatku najlepšie platených šéfov amerických firiem si pozrite v našej fotogalérii

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.