Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.07.2015, 12:19

Sulíkovci pritvrdili. Spúšťajú petíciu proti záchrane Grécka

Podiel Slovenska na záchrane Grécka stúpne podľa SaS na takmer dve miliardy eur.


Vyzývame slovenskú verejnosť, aby odmietla tretí záchranný balík pre Grécko. To je cieľom petície, ktorú strana Sloboda a Solidarita (SaS) odštartovala dnes na webovej stránke changenet.sk.

Gréci podľa liberálov nesúhlasia s reformami a úspornými opatreniami, ktoré im ako záchranné koleso hádže zvyšok Európy. „Prečo by sme sa teda aj my mali podieľať na predlžovaní agónie a záchrane Grécka?“ pýtajú sa vo výzve predstavitelia strany a poslanci NR SR.

Zástupcovia Slovenska, premiér Robert Fico a minister financií Peter Kažimír, podľa SaS v Bruseli zrazili podpätky a odkývali tretí záchranný balík pre Grécko, teda aj participáciu SR na „zachraňovaní“.

„Podiel Slovenska na záchrane Grécka stúpne na takmer dve miliardy eur. Čiže asi tisícka na každú slovenskú domácnosť. Fakt nám neprekáža vyhodiť z každého okna len tak tisíc eur?“ odkazujú liberáli.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.