Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2014, 07:19

Svetová banka dá Afrike 150 miliónov. Na boj proti ebole

Svetová banka (WB) poskytne núdzovú pomoc vo výške do 149 miliónov eur Libérii, Sierre Leone a Guinei na pomoc v boji proti smrteľnej epidémii eboly. Oznámila to v pondelok agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie WB.

Finančné prostriedky zároveň pomôžu týmto západoafrickým krajinám zlepšiť svoj systém verejného zdravotníctva a poradiť si s ekonomickým dopadom krízového stavu, keďže dosiaľ najväčšie vypuknutie vírusu eboly značne zaťažilo ich štátny rozpočet.

V americkom New Yorku medzitým testujú pacienta, ktorý cestoval v postihnutom regióne a vykazuje príznaky vysokej horúčky a problémy s tráviacim traktom. Podľa vyjadrenia nemocnice Mount Sinai Hospital je bližšie nešpecifikovaný muž umiestnený v prísnej karanténe.

Počet obetí epidémie eboly v západnej Afrike sa do 1. augusta zvýšil na 887, celkový počet potvrdených prípadov ochorenia už prevýšil hranicu 1600. Vyplýva to z bilancie, ktorú zverejnila Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.