Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.07.2015, 00:00

Gréci atakovali svoje banky

Banky sa otvorili po troch týždňoch. Ľudí však v obchodoch čakala aj vyššia DPH.

„Odteraz budem môcť opäť platiť účty, keďže nemám telefón ani internet banking,“ hovorí 60-ročná Grékyňa Diana Sotiropoulou. Bývalá majiteľka reštaurácie na dôchodku čakala pred bankou neďaleko Atén, aby mohla prevodom zaplatiť účet. „Predtým som si musela ísť vystáť rad na bankomat štyri dni za sebou, aby som nazbierala potrebných 240 eur,“ pokračuje dôchodkyňa.

Stále s obmedzením

Grécke banky sa v pondelok o ôsmej hodine otvorili po troch týždňoch. Už pred oficiálnym otvorením dverí sa pred nimi tvorili dlhé rady. Ľudia si čakanie na svoje peniaze krátili čítaním novín. A napriek tomu, že banky sa opäť otvorili, niektoré obmedzenia naďalej platia. Dosiaľ si Gréci mohli každý deň vybrať z bankomatu 60 eur. Po novom by to malo byť 420 eur týždenne. Aj

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.