Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.07.2015, 00:00

Utŕžili miliardu eur. Teraz mieria do konkurzu

Neznáma paneláková firma z Košíc dlhuje štátu takmer osem miliónov eur na daniach.

Tržbami patrila medzi 30 najväčších spoločností na Slovensku. V roku 2011 zinkasovala 500 miliónov eur a o rok neskôr 492,5 milióna eur. Poradenská firma C. LT. W. Finance z Košíc však napriek rekordne vysokým tržbám za dva roky svojej aktivity vygenerovala kumulovanú stratu viac ako 200-tisíc eur a narobila miliónové dlhy.

Spoločnosť, ktorá sídli v panelákovom byte na košickom sídlisku Ťahanovce, teraz štátu dlhuje na daniach takmer osem miliónov eur. Daniari ju preto posielajú do konkurzu.

Firma bez kontaktu

Na kedysi veľmi úspešnú spoločnosť venujúcu sa účtovníctvu a daňovému poradenstvu pritom neexistuje jediný kontakt. Firma nemá ani internetovú stránku.

Spiaca paneláková spoločnosť vznikla v roku 2007. V biznise sa naplno prejavila až o štyri roky neskôr, keď jej obrat raketovo vystrelil z nuly na pol miliardy eur.

Či sa firma podieľala na machináciách s daňami, známych aj pod názvom karuselové podvody, nie je nateraz jasné. „Finančná správa sa ku konkrétnym subjektom z dôvodu povinnosti zachovávať daňové tajomstvo nemôže vyjadrovať,“ hovorí hovorkyňa Finančnej správy Patrícia Macíková.

Pri karuselových podvodoch ide o vysoko profesionálne machinácie s daňami, na ktoré sa namotávajú nielen po

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.