Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.02.2016, 08:00

Saudi zaujímavo reagujú na lacnú ropu, zriadia aj ministerstvo šťastia

Neľahkú úlohu bude mať nový člen vlády Spojených arabských emirátov. Má totiž dbať o šťastie obyvateľov deväťmiliónovej krajiny.

V rámci prestavby kabinetu, ktorú oznámil premiér šejk Muhammad bin Rašíd Maktúm, vznikne aj pozície námestníka pre dohľad nad toleranciou, informovala agentúra AP.

Vznik postu štátneho ministra pre šťastie je súčasťou plánu na rozsiahlu prestavbu celej vlády Spojených arabských emirátov. Šajch Maktúm, ktorý je predsedom vlády a zároveň vládcom dubajského emirátu, chce okrem zlúčenia niektorých ministerstiev privatizovať väčšinu služieb doteraz poskytovaných výhradne štátom.

Už minulý týždeň šejk Maktúm na Twitteri oznámil, že do čela nového ministerstva pre mládež povolá osobu mladšiu ako 25 rokov.

Oznámenie o rekonštrukcii vlády aj chystané privatizáciu prišlo v čase, keď na krajiny Perzského zálivu závislé od vývozu ropy dopadli nízke ceny tejto suroviny na svetových trhoch. Spojené arabské emiráty chcú podľa agentúry Reuters teraz hlavne prilákať zahraničných investorov.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.