Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.10.2014, 17:18

Banka Credit Suisse viac než zdvojnásobila zisk

Finančný ústav Credit Suisse v 3. kvartáli viac než zdvojnásobil svoj zisk. Druhá najväčšia švajčiarska banka profitovala zo zníženia nákladov, vývoja na rozvíjajúcich sa trhoch, zo služieb pre bohatých klientov a zo zlepšenia výsledkov pri obchodovaní s dlhopismi a menami. Informovali o tom agentúry AP a DPA.

Zisk Credit Suisse za tri mesiace od júla do septembra vyskočil na 1,025 miliardy CHF (850 miliónov eur) zo 454 miliónov CHF v rovnakom období vlani. Zisk prekonal očakávania trhu a znamená výrazné zlepšenie v porovnaní s 2. štvrťrokom, keď banka zaznamenala čistú stratu vo výške 700 miliónov CHF. Dôvodom bola pokuta v súvislosti s daňovými podvodmi, ktorú dostal finančný inštitút v USA.

Banka uviedla, že za dobrými výsledkami je pokračujúce znižovanie nákladov, stabilné tržby a dobré výsledky na rozvíjajúcich sa trhoch v segmente investičného bankovníctva rovnako ako správy majetku. Mnohí investori z dôvodu nárastu neistôt na kapitálových trhoch výraznejšie menia svoje portfóliá, čo oživilo obchody investičných bánk.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.