Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
Užívatelia smartfónov iPhone, tabletov iPad či digitálnych prehrávačov iPod minuli len počas prvého januárového týždňa pol miliardy dolárov na aplikácie. Ide tak o nový rekord pre obchod App Store, ktorý predáva aplikácie pre zariadenia s operačným systémom iOS. Technologická spoločnosť Apple uviedla, že predaj aplikácií zaznamenal v prvom januárovom týždni nový jednodňový rekord, a to hneď na Nový rok.

Aplikácie sa vo väčšom predávali aj pred rokom
Vyššie predaje aplikácií zaznamenával App Store aj počas minulého roka. Práve vtedy sa totiž fakturácie z nákupov v rámci aplikácií pre svoje mobilné zariadenia zvýšili o 50 percent oproti roku 2013. Hoci toto oznámenie nezahŕňalo predajné číslo pre rok 2014, údajne to môže znamenať tržby okolo 15 miliárd dolárov. Samotný Apple si na týchto tržbách ukrojil 4,5 miliardy dolárov, keďže drží 30 centov z každého dolára, ktorý preteká obchodom. „Tento rok začal úžasne po rekordnom roku pre App Store a našu komunitu vývojárov. Sme hrdí na kreativitu a inovácie vývojárov, ktorí vytvárajú aplikácie pre iOS užívateľov,“ povedal Eddy Cue, senior viceprezident internetového softvéru a služieb Apple.

Fanúšikovia Apple míňajú viac
Aj keď na trhu dominuje skôr operačný systém Google Android, vývojári tiahnu k operačným systémom Apple iOS, pretože používatelia mobilných zariadení tejto spoločnosti utrácajú viac peňazí za aplikácie a hry. Pre Apple síce nie je App Store najväčším ternom, ale stále prispieva k podielu príjmov.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.