Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2015, 07:46

Ľudia plakali a kričali. Podnikateľ rozdelil zamestnancom 27 miliónov dolárov


Nevzat Aydin, šéf a zakladateľ objednávkovej a roznáškovej online služby Yemeksepeti.com predal svoju firmu a úspech sa rozhodol osláviť spolu so svojimi vernými zamestnancami skutočne jedinečne. Dostali "na ruku" to, čo by si nemohli zarobiť za 20 rokov. Firmu Yemeksepeti kúpila nemecká spoločnosť Delivery Hero za 589 miliónov dolárov, píšu Lidovky.cz.

Šéf tureckej firmy potom odmenil svojich zamestnancov 27 miliónmi dolárov. Firma pritom nemala zmluvu o rozdelení zisku, ale podľa riaditeľa nevzat Aydin si všetci vo firme zaslúžili odmenu. Serveru Hurriyet Daily News povedal: "Urobili sme to, pretože úspech je výsledok tímovej práce, zaslúžili sme sa o neho všetci".

"Niektorí zamestnanci sa rozplakali, niektorí kričali ako šialení a niektorí mi poslali ďakovné listy," povedal ďalej turecký filantrop.

"Bolo to veľmi emotívne, pretože tým toľko ovplyvníte životy ostatných. Zrazu si môžu kúpiť dom, autá. Okamžite môžu urobiť to, čo by nikdy nemohli so svojim normálnym platom. Bola to vážne dobrá vec. Prial by som si aby sme im mohli dať ešte viac."

Každý zamestnanec si k svojej výplate mohol pripočítať 200 tisíc dolárov. Priemerná mesačná mzda v spoločnosti pritom bola okolo 800 dolárov. Dostali teda to, na čo by museli zarábať zhruba 20 rokov.

Yemeksepeti je roznášková firma, ktorá začínala s kapitálom menším ako 80-tisíc dolárov a za svoj úspech vďačí úspešnej crowdfundingovej kampani na serveri CrunchBase, kde vybrala 44 miliónov dolárov.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.