Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.02.2016, 13:46

Slovenský SkyToll chce vyberať mýto aj v Česku. Budeme oveľa lacnejší, odkazuje

​Slovenský prevádzkovateľ mýta SkyToll prepojený personálne s firmami najbohatšieho Čecha Petra Kellnera nevzdáva svoju snahu o prevádzku mýtneho systému v Česku.

Slovenský SkyToll chce vyberať mýto aj v Česku. Budeme oveľa lacnejší, odkazuje

Na ministerstvo dopravy dorazila tento týždeň ich detailnejšia ponuka na prevzatie mýta, píše iDnes.cz.

V nej SkyToll popisuje, ako si predstavuje prevádzku mýta po skončení zmluvy štátu a konzorcia Kapsch 31. decembra tohto roku.

Vo viac ako šesťdesiatstránkovom dokumente chýba ale jeden zásadný údaj: cena. SkyToll iba napísal, že ponuka bude výrazne nižšia, než koľko platí štát. Presnú sumu neuviedol.

"Spoločnosť SkyToll sa k svojim aktivitám v Českej republike v tejto chvíli nebude vyjadrovať," povedal hovorca SkyToll Anton Bódis. Súčasný prevádzkovateľ mýta dostáva ročne okolo dvoch miliárd korún (74 miliónov eur), dopravcovia zaplatia štátu na mýte okolo 370 milińov eur.

Ministerstvo dopravy poslalo na vládu materiál, podľa ktorého už nepočíta s tým, že by mýto prevádzkoval niekto iný ako Kapsch. "Zaoberáme sa každým podnetom, takže aj týmto. Na predloženom materiáli, ktorý v pondelok prerokuje vláda, to nič nemení," povedal hovorca ministerstva Tomáš Neřold. Ministerstvo v materiáli priznáva, že nie je už iné riešenie, než predĺženie zmluvy s Kapschom, alebo koniec výberu mýta.

Medzi záujemcami o prevádzku mýta sa objavili na začiatku roka ešte ďalšie firmy: Maďarský Toll Service a Asseco Central Europe.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.