Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.03.2016, 00:00

Tryskáč na štýl ponorky kapitána Nema: lietajúci luxus za 70 miliónov eur

Tryskáč na štýl ponorky kapitána Nema: lietajúci luxus za 70 miliónov eur

Americký experimentálny dizajnér Eddie Sotto navrhol superluxusný tryskáč inšpirovaný príbehom kapitána Nema a jeho ponorky Nautilus. Táto óda na prepych za vyše 71 miliónov eur je architektonickým skvostom, na ktorom jeho tvorca nešetril mosadzou, platinou ani šagrénovou kožou.

Zaplní dieru na trhu
„Mal som pocit, že niečo v oblasti súkromného lietania chýba,“ uviedol dizajnér Eddie Sotto zo Sotto Studios v Los Angeles. Podľa neho existuje mnoho superluxusných súkromných tryskáčov nabitých elegantným vybavením, chýba im však srdce a duša.Jeho vzdušná jachta – v origináli Skyacht One – čerpá inšpiráciu z vedeckofantastického románu Jula Verna Dvadsať míľ pod morom a príbehu jeho hrdinu kapitána Nema, ktorý brázdil vody oceánov vo svojej supermodernej ponorke Nautilus.

„Som veľkým fanúšikom románu Dvadsaťtisíc míľ pod morom a zrejme sa niečo z toho premietlo aj do dizajnu,“ podotkol dizajnér, ktorý sa objavil aj v rebríčku tisícky najkreatívnejších Američanov.

Cena jeho superluxusnej vzdušnej jachty je približne 71 miliónov eur. Luxus v oblakoch nesie stroj Embraer Lineage 1000E, ktorý má výhodu v tom, že dokáže pristáť na mnohých ťažšie dostupných miestach.
Luxusné detaily
Sotto sľubuje, že stroj naplní túžby aj tých najnáročnejších klientov. Interiéru velí téma moreplavby, vidieť tu budete môcť napríklad ručne vyrobené mosadzné hodiny inšpirované stredovekým strojom z 15. storočia, ktorý bol vytvorený pre Dóžov palác v meste Gubbio na severovýchode Talianska.
Detailov je však mnoho, od ovládacích prvkov z rytej mosadze, zlata, platiny či striebra až po mosadzné okenné rámy s mahagónovými parapetami. Kresla sú pokryté šagrénovou kožou, v kabíne je „smart osvetlenie“, ktoré mení intenzitu v závislosti od dennej doby. Priestor lietadla ponúka luxus izby so sprchou a vaňou, priestrannú jedáleň, kokteil bar či konferenčnú miestnosť. Internet a televízia sú samozrejmosťou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.