Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2016, 12:17

Jančura mení ceny na svojich žltých autobusoch, dotkne sa to aj Slovákov

Ceny nafty za ostatný rok klesli, na cene cestovných lístkov v autobusoch to však nie je vidno.

Jančura mení ceny na svojich žltých autobusoch, dotkne sa to aj Slovákov

Najväčší komerčný autobusový dopravca v Česku - Student Agency (RegioJet) dokonca chystá zdražovanie.

"Ceny pohonných hmôt, ktoré v posledných mesiacoch výraznejšie klesli, síce prinášajú úspory, je ale nutné vziať do úvahy, že celková nákladová záťaž má rastúci trend - a to aj po zohľadnení nižšie ceny za PHM v posledných mesiacoch - s ohľadom na naše investície do ľudských zdrojov , vozového parku a do služieb (napr. rozširovanie počtu spojov)," riaditeľka autobusovej dopravy Student Agency a RegioJet Ivana Kašická

Od apríla zvýši ceny časti autobusových lístkov na Slovensko. Vyplýva to z nového cenníka, ktorý firma zverejnila na svojich stránkach. Informovali o tom iDnes.cz.

Podľa Kašicej sa ale v žiadnom prípade nejde o celoplošné zvyšovanie cien, ale len o revíziu na jednotlivých úsekoch na linke Praha - Košice. "Na linke ponúkame na Slovensku celkom 20 zastávok. Pri porovnaní cien z Brna a z Prahy ide spolu o 40 možných kombinácií. Z tých 40 položiek zostáva v prípade 25 cena lístka rovnaká alebo lacnejšia. K zníženiu ceny cestovných lístkov o dvadsať korún došlo na trase Brno-Nitra a Brno-Trenčín. Na viac ako polovici trás sa ceny nijako nemenili, vrátane hlavných trás z Prahy do Košíc, Žiliny, Považskej Bystrice, Ružomberka alebo Trenčína," dodala.

Podľa nej na niektorých úsekoch, predovšetkým z Brna, došlo, naopak, k zlacneniu. "Na linke Praha-Košice naďalej zostávajú ceny našich cestovných lístkov najnižšie na trhu."

Lacná nafta hrá dopravcom do karát. Kým pri zdražovaní pohonných látok ide cena cestovných lístkov väčšinou hore, pri zlacnení neplatí, že zamieri nadol. Dopravcovia to vysvetľujú aj tým, že musí pridať viac vodičom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.