Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.03.2016, 13:46

Avon sa chystá ozdravovať, prepustí okolo 2500 ľudí a ruší centrálu v New Yorku

Avon sa chystá ozdravovať, prepustí okolo 2500 ľudí a ruší centrálu v New Yorku
Zdroj: Reuters

Americká kozmetická spoločnosť Avon zruší vo svete okolo 2500 pracovných miest a svoju centrálu presunie z New Yorku do Británie. Tieto kroky sú súčasťou trojročného plánu reštrukturalizácie, ktorého cieľom je ozdravenie spoločnosti. Informovali o tom agentúra AP a portál RTTNews.

Firme sa posledné roky nedarí a po štyroch rokoch klesajúcich tržieb predala väčšinu severoamerických aktív svojmu najväčšiemu investorovi, investičnému fondu Cerberus Capital. Predaj dokončila len pred dvomi týždňami. Od najnovších krokov si tento rok sľubuje úspory vo výške 50 miliónov dolárov (44,97 milióna eur). Od roku 2017 chce ušetriť ročne od 65 do 70 miliónov dolárov.

Ku koncu minulého roka zamestnával Avon 28.300 ľudí. Náklady spojené s rušením pracovných miest by mali firmu v súčasnom štvrťroku vyjsť zhruba na 60 miliónov dolárov pred zdanením. Čo sa týka presunu centrály do Británie, tento krok mieni spoločnosť uskutočniť časom, s jej akciami sa však aj naďalej bude obchodovať na burze v New Yorku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.