Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.04.2016, 19:42

Veľká hádka akcionárov Daimleru pre párky. Zasahovala dokonca polícia

Dvaja akcionári Daimleru sa pobili na valnom zhromaždení. Dôvodom konfliktu bolo bezplatné občerstvenie.

Veľká hádka akcionárov Daimleru pre párky. Zasahovala dokonca polícia
Zdroj: Reuters

Jeden z akcionárov si bral z bufetu veľké množstvo pečených párkov. Jedna zo žien, ktorá je taktiež akcionárkou firmy, ho napomenula, aby si bral len potrebné množstvo pre svoju konzumáciu. Tým vyvolala ostrú výmenu názorov. Organizátori preto radšej zavolali políciu. Spor sa odohral na schvaľovaní najväčšej dividendy v histórii firmy.

K naservírovaniu bolo pripravených 12 500 párkov pre 5 500 akcionárov. Tí sa zúčastnili na stretnutí v Berlíne,“ povedala hovorkyňa Silke Walters.

Cena občerstvenia je väčšia ako hodnota jednej akcie na burze. To je už súčasťou valných zhromaždení európskych spoločností. Na túto skutočnosť upozornila agentúra Bloomberg. Na podobných zhromaždeniach si účastníci môžu vybrať z ponuky jedál, ako sú praclíky, klobása, párky, koláče a káva.

V stredu akcionári automobilky Daimler Benz v Berlíne schválili dividendu vo výške 3,25 eur, čo stačí na dvojité balenie párkov. Napriek tomu predseda Manfred Bischoff považoval za nutné konštatovať, že firma musí urobiť viac pre uspokojenie ich hladu.

Buď budeme potrebovať viac párkov alebo sa ich budeme musieť zbaviť úplne,“ povedal Bischoff.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.