Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.04.2016, 00:00

Nákupy firiem? Len peniaze nestačia

Nákupy firiem? Len peniaze nestačia
Zdroj: Marek Kmeť

Ešte v roku 2013 o Sandberg Capital nikto nevedel, dnes sa z nej predovšetkým vďaka úspešným akvizíciám v IT stáva neprehliadnuteľný hráč na slovenskom či českom trhu. „Presadiť sa chceme v Nemecku i na Balkáne,“ vraví vo svojom vôbec prvom rozhovore Michal Rybovič.

Rozprávam sa s novým partnerom spoločnosti Sandberg Capital?
Podľa všetkého áno. S Martinom Fedorom máme dohodu, že novým spolumajiteľom a partnerom sa stanem aj ja. Toto celé však musí schváliť Národná banka Slovenska. Aj preto by som nerád hovoril o podiele.

Sandberg Capital investuje do troch oblastí. IT, retailu a poľnohospodárstva. Vy ste stáli v roku 2013 za akvizíciou českej firmy Cígler Software, na ktorej ste o rok neskôr vybudovali IT vetvu biznisu – holding Solitea. V priebehu nasledujúceho obdobia ste vstúpili či priamo kúpili ďalších šesť IT firiem...
Len spresním: po akvizícii slovinskej trhovej jednotky Saop máme v portfóliu už celkovo deväť hlavných firiem, keďže české spoločnosti Cígler Software a Vema pôsobia plnohodnotne i na Slovensku. Aj s ich dcérami sa však bavíme až o 15 firmách.

To je extrémne rýchly rast. Kam mierite?
Súhlasím s vami. Veď z nuly sme sa dostali na ročné tržby 34 miliónov eur, pričom zamestnávame 600 ľudí v siedmich krajinách. Naším cieľom je skonsolidovať český a slovenský trh, čo sa nám do značnej miery podarilo. Faktom však je, že dnes tu už pre nás nie je veľa príležitostí

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.