Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.05.2016, 17:37

Automobilka Ferrari výrazne zvýšila zisk, novým šéfom sa stal Marchionne

Taliansky výrobca luxusných automobilov Ferrari v prvom štvrťroku zvýšil čistý zisk o 19 percent na 78 miliónov eur.

Ferrari Marchionne Renzi
Zdroj: TASR

Automobilka tiež zlepšila odhad celoročného zisku a ohlásila zmenu vo vedení. Novým generálnym riaditeľom podniku bol menovaný Sergio Marchionne po tom, čo sa doterajší šéf Amedeo Felisa rozhodol odísť do dôchodku.

Spoločnosť Ferrari sa na začiatku tohto roka oddelila od automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA). Šesťdesiatdeväťročný Felisa pracuje vo Ferrari od roku 1990, generálnym riaditeľom sa stal v roku 2008. Teraz bude pôsobiť len ako technický poradca podniku. Šesťdesiattriročný Marchionne už predsedá správnej rade Ferrari. Je tiež šéfom automobilky FCA.

Prevádzkový zisk Ferrari v prvom štvrťroku stúpol o 11 percent na 178 miliónov eur. Prekonal tak očakávania analytikov, ktorí ho podľa agentúry Reuters odhadovali na približne 164 miliónov eur. Dodávky automobilov zákazníkom sa zvýšili o 15 percent na 1882 vozidiel. V celom tomto roku plánuje Ferrari dodať zákazníkom viac ako 7900 automobilov. Vlani dodávky stúpli o šesť percent na 7664 vozidiel.

Spoločnosť teraz očakáva, že jej celoročný zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBITDA) dosiahne minimálne 800 miliónov eur. V predchádzajúcej prognóze pritom predpokladala, že EBITDA prekročí 770 miliónov eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.