Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.05.2016, 11:21

Muž zarábal 3500 eur a tvrdí, že nudná práca mu spôsobila ujmu. Žiada obrovské odškodné

Francúz bol zodpovedný za všeobecný servis, údajne však vyzdvihoval deti nadriadených z krúžkov. Požaduje odškodné vo výške stoviek tisíc eur.

Interparfums
Zdroj: Reuters

44-ročný Frédéric Desnard z Paríža sa súdi so svojím bývalým zamestnávateľom pre to, že mal príliš nudnú prácu. Od firmy Interparfums požaduje odškodné 360-tisíc eur za ujmu, ktorú mu vraj nezáživná pracovná činnosť spôsobila. Spoločnosť obvinenia odmieta, napísal na svojom webe francúzsky denník Le Monde.

Desnard vo firme pracoval od roku 2010 do roku 2014. Oficiálne bol zodpovedný za "všeobecný servis", v skutočnosti bol vraj ale "chlapík pre všetko". Nadriadení vraj chceli, aby za nich robil niektoré ich osobné povinnosti, napríklad vyzdvihoval deti z krúžkov. Nakoniec už vraj pre neho bolo tak málo práce, že mu šéfovia povedali, aby šiel domov a prišiel, až ho zavolajú. To sa ale vraj nestalo.

Za túto prácu, teda za nič, ako tvrdí, bral 3500 eur mesačne. Desnard tvrdí, že následkom nezáživnej práce, z ktorej bol pred 18 mesiacmi prepustený, sa u neho objavil takzvaný syndróm boreout. Tak sa podľa jednej teórie označuje nespokojnosť v práci následkom nudy. Tá vraj u Francúza viedla k vážnym zdravotným problémom.

"Trpel ťažkou depresiou a mal dopravnú nehodu spojenú s epileptickým záchvatom ... upadol do kómy a bol na nemocenskej," uviedol podľa spravodajského serveru CNN Desnardov právnik Montasser Charny.

Spoločnosť Interparfums obvinenia popiera. Spojitosť medzi zdravotným stavom svojho bývalého zamestnanca a jeho pracovnými podmienkami vo firme vraj nezistil žiadny súd ani iný kompetentný orgán.

S domnienkou, že Desnard by mohol trpieť syndrómom boreout, vraj prišiel len jeho ošetrujúci lekár. Jeho analýza však vraj nemá "žiadnu právnu hodnotu". Verdikt súdu by mal byť známy 27. júla.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.