Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.05.2016, 16:36

OMV expanduje, s Iránom podpísala dohodu o spolupráci

Rakúska spoločnosť obnovuje svoje aktivity v Iráne, má v pláne preskúmať možnosť ťažby ropy a plynu.

Irán
Zdroj: Reuters

Rakúska ropná a plynárenská skupina OMV dnes podpísala s Národnou iránskou ropnou spoločnosťou (NIOC) dohodu o spolupráci. OMV chce obnoviť svoje aktivity v Iráne po tom, čo sa Teherán dohodol na ukončení západných sankcií výmenou za obmedzenie svojho jadrového programu.

Šéf OMV Rainer Seele označil dohodu za "dôležitý prvý krok v obnovovaní aktivít OMV v Iráne a v dlhodobej spolupráci s NIOC". Seele, ktorý sa do čela rakúskeho podniku postavil vlani v júli, už skôr signalizoval, že OMV sa namiesto nákladných aktivít v Severnom mori chce zamerať na Irán, Rusko a Spojené arabské emiráty.

Firmy OMV a NIOC sa dohodli, napríklad, na dvojročnom pracovnom programe na preskúmanie možnosti ťažby ropy a plynu v iránskej provincii Fars. "Tešíme sa na posúdenie príležitostí OMV v Iráne a na spoluprácu s NIOC" uviedol Seele, ktorý sa usiluje aj o užšie vzťahy s ruským plynárenským gigantom Gazprom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.