Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.05.2016, 10:10

Volkswagen vyrobil minulý rok na Slovensku priemerne viac ako tisíc áut denne, obrat spoločnosti rástol

Jeden z najväčších zamestnávateľov na Slovensku, automobilka Volkswagen, vyrobila minulý rok takmer 400-tisíc áut.

Volkswagen vyrobil minulý rok na Slovensku priemerne viac ako tisíc áut denne, obrat spoločnosti rástol
Zdroj: TASR/AP

Vyše 397.000 automobilov vyprodukovala vlani spoločnosť Volkswagen Slovakia (VW SK). Produkcia komponentov v továrni v Martine dosiahla 36,4 milióna kusov. Uviedol to dnes v Bratislave na výročnej tlačovej konferencii predseda predstavenstva VW SK Ralf Sacht.

Podľa jeho slov obrat spoločnosti medziročne vzrástol o 17 % na úroveň 7,2 miliardy eur. Zisk pred zdanením vzrástol o 9 % na 213 miliónov eur. Investície spoločnosti predstavovali hodnotu 414,6 milióna eur, pričom prioritne smerovali do výstavby nových prevádzok.

Export VW S dosiahol vlani úroveň 7,1 miliardy eur. Najviac výrobkov smerovalo do Nemecka 36,8 %, USA 13,4 % a Číny s 10-% podielom. VW SK patrí medzi najväčších zamestnávateľov v SR. V roku 2015 vzrástol počet zamestnancov na 10.800. Značnú pozornosť venuje spoločnosť kvalifikácii a duálnemu vzdelávaniu. Rok 2016 sa nesie v znamení pokračujúcich investícií do nových prevádzok. Začne sa výroba nového Volkswagenu up! a Audi SQ7.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.