Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.05.2016, 17:37

V bývalom drevárskom závode v Žarnovici obnovia výrobu, vzniknú stovky miest

V Žarnovici plánujú obnoviť drevovýrobu, na túto investíciu by mala zamerať pozornosť aj samospráva.

V bývalom drevárskom závode v Žarnovici obnovia výrobu, vzniknú stovky miest
Zdroj: Dreamstime

V objekte bývalého závodu na spracovanie dreva v Žarnovici sa chystá ďalšia investícia. Spoločnosť Energy Edge ZC, s.r.o., ktorá stojí aj za miestnou tepelnou elektrárňou na biomasu, tu plánuje obnoviť drevovýrobu.

Malo by ísť o výrobu tvarových preglejok. V súčasnosti podľa primátora prebieha rekonštrukcia tzv. starej preglejkárne.

"Je to veľká hala o rozmeroch približne 14.000 štvorcových metrov, kde by malo byť nainštalované gro technológií, čo sa týka tvarových preglejok," hovorí o zámere spoločnosti primátor. Ako ďalej uviedol, podľa jeho informácií by mali byť technológie nainštalované v priebehu tohto roka. V prevádzke by tak malo na začiatok vzniknúť 250 až 300 pracovných miest.

Primátor investíciu víta, no zároveň hovorí, že mesto bude starostlivo na všetky investičné zámery dohliadať. "Musíme mať na zreteli, že Žarnovica nemôže byť len dobré miesto na podnikanie, ale aj na bývanie. Chcem tým podotknúť, že k výrobe, ktorú tam deklarujú, sa musíme veľmi pozorne vyjadrovať, aby sa prostredie takýmito investíciami pre našich obyvateľov nezhoršovalo," podotkol primátor.

Zároveň bude musieť samospráva podľa jeho slov nasmerovať svoju pozornosť na opravu dopravnej infraštruktúry, uvažovať nad výstavbou ďalších nájomných bytov a tiež rozširovaním zastavaného územia. "Tento rok máme ambíciu otvárať územný plán. To znamená, že sa budeme musieť zamyslieť, ako ďalej s rozvojom výstavby v našom meste," dodal Danko.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.