Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.05.2016, 00:00

13 biliónov dolárov. Taký je dlh Spojených štátov. Pozrite si, u koho majú najväčšiu "sekeru"

Spojené štáty sú najzadĺženejšou krajinou sveta. V galérii si pozrite rebríček najväčších veriteľov, ktorým USA dlhujú bilióny.

wall street
Zdroj: Reuters

Dlh USA je jednou z najbezpečnejších pohľadávok vo finančníctve. Avšak táto bezpečnosť bola v apríli spochybnená americkým prezidentským kandidátom Donaldom Trumpom. Ten naznačil, že USA by mohli rokovať s veriteľmi a nemuseli by zaplatiť všetkých 13 biliónov dolárov, ktoré dlhujú v rámci verejného dlhu.

Do verejného dlhu sa počítajú peniaze, ktoré USA dlhujú investorom, zahraničným vládam, podielovým fondom, zahraničných investorom, atď. V matematickom vyjadrení za číslom nasleduje 12 núl (13 000 000 000 000). Informáciu priniesol portál BusinessInsider.com.

Americké ministerstvo financií, poprvýkrát od roku 1970, ukázalo detailnejšie dáta, kto tento dlh vlastní. Pozrite si galériu, ktorá je zoradená zostupne. Pri každej krajine je uvedená suma v eurách, ktorú Spojené štáty jednotlivým štátom dlhujú.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.