Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2016, 00:00

Paríž vs. Poprad. Boj o teplo sa začal

Firme Veolia končí v Poprade kontrakt. Má záujem pokračovať, no konkurenciou jej je samotné mesto.

Paríž vs. Poprad. Boj o teplo sa začal
Zdroj: Dreamstime

Ustráži súkromný kapitál cenu tepla alebo ho pre ľudí bude vyrábať mesto? Táto otázka stavia proti sebe Popradčanov a francúzsky nadnárodný gigant Veoliu. Svetovej jednotke vo vodnom, odpadovom a tepelnom hospodárstve totiž pod Tatrami končí po 20 rokoch lukratívny kontrakt. Francúzi tak narážajú na plány konkurenčnej mestskej energetickej agentúry. „Teplo pre 14 000 popradských domácností chceme vyrábať a dodávať vo vlastnej réžii cez novozaloženú spoločnosť Popradská energetická spoločnosť. Cieľom je vyššia úspora pri platbách ľudí za kúrenie a teplú vodu, ako to bolo doposiaľ,“ hovorí pre HN viceprimátor Poprad Igor Wzoš. Mesto tak plánuje Veolii vypovedať kontrakt a od januára 2017 kúriť samo. Pri prevzatí kotolní a distribučných kanálov navyše firme vyplatí 130-tisíc eur ako zostatkovú hodnotu investičného majetku. Výpoveďou by tak spoločnosti Veolia Energia Poprad def

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.