07.06.2016, 00:00

Kauza Carrefour sa priblížila k úspešnému rozuzleniu

Zadlžená sieť hľadá riešenie svojich problémov. Dodávatelia jej dali šancu na oživenie.

Carrefour v Bratislave
Zdroj: TASR

Osud problémového obchodného reťazca Carrefour sa blíži k rozuzleniu. Včera sa konala veriteľská schôdza, ktorá mala dať odpoveď na otázku, či sa hypermarket vráti na trh a za akých podmienok. „Schôdza sa už skončila, k jej výsledkom sa však už v priebehu pondelka nebudeme vyjadrovať,“ uviedla pre HN Beáta Bobková zo spoločnosti Retail Value Stores, ktorá prevádzkuje päť predajní Carrefour na Slovensku.

Veritelia firmy predpokladali, že sa na schôdzi odklepne harmonogram splácania dlhov a odpis niektorých z nich. Igor Matušek, obchodný riaditeľ Baliarní obchodu Poprad, ktoré sú jedným z dodávateľov reťazca, hovorí, že Carrefour má šancu na to, aby prežil. Jeho obchody sú totiž na výborných miestach. „Pokiaľ zaplatia všetky svoje dlhy a pripravia sa na dlhú cestu získavania stratených zákazníkov späť, v horizonte niekoľkých rokov majú šancu začať opäť fungovať,“ dodáva Matušek.

Dlhy a pokuty
Sieť je kvôli dlhom v reštrukturalizácii už od februára. Vtedy súd povolil, aby si vlastník spoločnosti časť svojich dlhov škrtol. Firma sa dostala do problémov po tom, čo neplatila svojim dodávateľom. Tí postupne prestali do Carrefouru dodávať tovar.

Len 22 potravinárskym firmám, ktoré sú členmi Slovenskej poľnohospodárskej a

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.