Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.06.2016, 00:00

Kauza Carrefour sa priblížila k úspešnému rozuzleniu

Zadlžená sieť hľadá riešenie svojich problémov. Dodávatelia jej dali šancu na oživenie.

Carrefour v Bratislave
Zdroj: TASR

Osud problémového obchodného reťazca Carrefour sa blíži k rozuzleniu. Včera sa konala veriteľská schôdza, ktorá mala dať odpoveď na otázku, či sa hypermarket vráti na trh a za akých podmienok. „Schôdza sa už skončila, k jej výsledkom sa však už v priebehu pondelka nebudeme vyjadrovať,“ uviedla pre HN Beáta Bobková zo spoločnosti Retail Value Stores, ktorá prevádzkuje päť predajní Carrefour na Slovensku.

Veritelia firmy predpokladali, že sa na schôdzi odklepne harmonogram splácania dlhov a odpis niektorých z nich. Igor Matušek, obchodný riaditeľ Baliarní obchodu Poprad, ktoré sú jedným z dodávateľov reťazca, hovorí, že Carrefour má šancu na to, aby prežil. Jeho obchody sú totiž na výborných miestach. „Pokiaľ zaplatia všetky svoje dlhy a pripravia sa na dlhú cestu získavania stratených zákazníkov späť, v horizonte niekoľkých rokov majú šancu začať opäť fungovať,“ dodáva Matušek.

Dlhy a pokuty
Sieť je kvôli dlhom v

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.