Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.06.2016, 00:00

Slovensko šetrí na energii čoraz viac

Úsporu brzdia najmä naše firmy, najväčšie medzery má priemysel a doprava, tvrdia odborníci.

Slovensko šetrí na energii čoraz viac
Zdroj: Dreamstime

Slováci šetria viac ako po minulé roky. Na energiách. Či už ide o elektrinu, plyn alebo teplo. Za minulý rok sa ich miera úspor vyšvihla až o 37 percent v porovnaní s rokom 2014. Ukazujú to najnovšie čísla ministerstva hospodárstva. Najväčším ťahúňom sú pritom slovenské domácnosti. Za posledných desať rokov klesla ich spotreba energií až o tretinu.

Domácnosti sú viac „eko“
Podľa odborníkov je za tým najmä nábeh na vlnu ekologizácie. „Návyky sa postupne, aj keď veľmi pomaly, menia a ľudia si začali uvedomovať, že aj pri malej zmene môžu ušetriť,“ opisuje konateľ poradenskej spoločnosti Prvá energetická Andrej Lednár. Pomohli tomu najmä opatrenia smerujúce k nižšej spotrebe tepla – ako napríklad výmena okien či izolácia rozvodov, vymenúva analytik portálu energieprevas.sk Jozef Badida. No podpísalo sa pod to aj minuloročné dočerpávanie eurofondov, z kto

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.