Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2016, 11:12

Juhokórejská vláda pripravuje balík opatrení na podporu ekonomiky

Juhokórejská vláda chystá nový balík opatrení na podporu domácej ekonomiky. Dôvodom sú neistoty v globálnej ekonomike a reštrukturalizácia domáceho lodného priemyslu. Informovala o tom agentúra DPA.

Hodnota nového stimulačného balíka by mala dosiahnuť 20 biliónov juhokórejských wonov (15,35 miliardy eur), uviedlo juhokórejské ministerstvo financií. Štátne firmy by mali investovať do väčších projektov a vytvoriť viac pracovných miest.

Vláda zároveň znížila odhad rastu štvrtej najväčšej ázijskej ekonomiky. V tomto roku aktuálne očakáva zvýšenie hrubého domáceho produktu (HDP) o 2,8 percent a nie o 3,1 percenta. Hlavným dôvodom skresania prognózy boli podľa ministerstva financií komplikované podmienky na exportných trhoch.

Vývoz krajiny v máji klesol 17. mesiac po sebe. Predovšetkým lodný priemysel, ktorého produkty patrili v uplynulých desaťročiach k najdôležitejším exportným artiklom, sa nachádza z dôvodu poklesu objednávok v hlbokej kríze. Ďalšie problémy môže vyvolať brexit.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.