Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.07.2016, 10:54

Británia je závislá od migrantov. Pozrite sa, kde môžu pracovné sily chýbať najviac

Británia je závislá od migrantov. Pozrite sa, kde môžu pracovné sily chýbať najviac
Zdroj: Reuters

Produkcia jedla, poľnohospodársky, či ťažobný sektor, to sú len niektoré z britských odvetví priemyslu, ktoré sa môžu zmeniť od základov vzhľadom na výsledky nedávneho referenda. Výskumníci zisťovali, aké sektory by boli zasiahnuté najviac, ak by brexit ovplyvnil voľný pohyb osôb v EÚ. Informáciu priniesol server Independent.co.uk.

Zistili, že výroba jedla, poľnohospodárstvo a služby v domácnostiach by to zasiahlo najviac. Pracovníci z radov migrantov tvoria viac ako 30 percent pracovnej sily v sektoroch výroby jedla, vrátane spracovania syra, mäsa či pečiva. Približne štvrtina služobníctva, ako napríklad upratovačky, pochádza z ostatných krajín EÚ.

Pracovníci z EÚ budú môcť v Spojenom kráľovstve pracovať ešte v priebehu rokovaní o brexite, teda približne ešte dva roky. Potom je ich budúcnosť neistá. Ako ukázal prieskum, zamestnanosť medzi nimi je v každom prípade vyššia, než je priemer medzi obyvateľmi ostrovného kráľovstva.

V galérii nájdete 10 profesií, v ktorých v Spojenom kráľovstve pracuje najviac migrantov a ktoré by boli zasiahnuté najviac, ak by sa obmedzil voľný pohyb osôb.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.