Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.07.2016, 00:00

Rozhnevali Košičanov. Teraz idú parkovať v Michalovciach

Firma, ktorá je príčinou občianskych protestov v metropole východu, expanduje ďalej.

Rozhnevali Košičanov. Teraz idú parkovať v Michalovciach

Vlani síce vyhrala súťaž na dodávateľa systému spoplatneného parkovania pre najväčšie sídlisko na Slovensku, ale po neutíchajúcich protestoch Petržalčanov od zmluvy napokon odstúpila. S nafúknutím spoplatneného parkovania v širšom centre Košíc zase bratislavská firma naráža na otvorený hnev východniarov. Problémy však parkovaciu spoločnosť EEI od expanzie neodrádzajú. Po Vranove, Zvolene, Banskej Bystrici a Košiciach rozširuje svoj biznis do ďalšieho slovenského regiónu. So správou a prenájmom parkovísk totiž najnovšie mieri do Michaloviec. „EEI je dnes najväčší operátor parkovacích systémov na Slovensku a snažíme sa naše podnikanie rozvíjať. S mestom Michalovce vytvoríme spoločnú firmu, kde náš podiel predstavuje 66 percent a podiel mesta 34 percent,“ hovorí pre HN mediálny zástupca EEI Karol Wolf.

Uzavretie partnerstva zdôvodňuje michalovská samospráva chýbajúcimi finančnými zdrojmi. „Mesto vzhľadom na vysokú náročnosť vstupov pri zavedení spoplatneného parkovania uvažovalo o partnerovi. Spoločnosť EEI ponúkla mestu zaujímavé podmienky,“ konštatuje hovorkyňa Michaloviec Iveta Palečková.

Lepšou alternatívou súťaž
Slovenská parkovacia asociácia pripomína, že nejde o nič neobvyklé, ak mesto vytvorí spoločný podnik s profesionálnou firmou. Malo by tým však dosiahnuť istú kontrolu a väčší vplyv na chod takejto firmy či odbornosť v oblasti, v ktorej samosprávy nezvyknú zamestnávať profesionálov. „Vytvorenie spoločnej firmy na základe ponuky na spoluprácu bez skúmania ďalších možností, ktoré trh

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.