Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2016, 00:00

Automobilky prihrávajú prácu aj východniarom

Firma Autotex vytvorí v Snine vyše 80 nových pracovných miest. Nová investícia mieri tiež do priemyselného parku vo Veľkej Ide pri Košiciach, kde zamestná vyše stovky ľudí.

Automobilky prihrávajú prácu aj východniarom
Zdroj: Peter Mayer

Sninský výrobca hlavových opierok do automobilov Autotex hlási rozširovanie výroby. Dôvodom sú nové zmluvy, ktoré firma podpísala s automobilovými značkami. Okrem Opela, Fordu či Volkswagenu tak postupne bude dodávať opierky aj pre Volvo či britský Land Rover, ktorý sa bude vyrábať i na Slovensku.

Domovom bývalý liehovar
Automobilový dodávateľ Autotex pôsobí v Snine už dve desaťročia. Kvôli rozšíreniu výroby teraz plánuje sťahovanie do nových priestorov. Jeho novým domovom bude miestna budova bývalého liehovaru, ktorá zatiaľ chátra. Potrebné tu bude dorobiť nadstavbu, prístavbu či zateplenie objektu, čo vytvorí v meste ďalšie pracovné miesta. „Koniec stavebných prác a postupné rozbehnutie výroby v nových priestoroch sú naplánované na koniec apríla alebo začiatok mája 2017,“ konštatuje riaditeľ firmy Autotex Matúš Lojan. Počet vyrobených opierok za deň sa z dnešných 12-tisíc zvýši na takme

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.