Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2016, 14:48

Kožiarska spoločnosť na Liptove rozširuje výrobu, prácu nájdu desiatky ľudí

Kožiarska spoločnosť na Liptove rozširuje výrobu, prácu nájdu desiatky ľudí
Zdroj: slovtan.sk

Spoločnosť SlovTan Contract Tannery zaoberajúca sa výrobou a spracovaním hovädzej a klokanej kože rozširuje v Liptovskom Mikuláši výrobu. V blízkej budúcnosti to prinesie nárast počtu pracovných miest.

"Je to rozšírenie výrobnej kapacity jedného výrobného stupňa o približne 50 percent. Čo sa týka spracovania koží, je to zvýšenie zo 100 na 150 ton denne. Kvôli rozšíreniu výroby sme už postavili nové výrobné haly, niektoré sa ešte stavajú," povedal pre TASR prokurista spoločnosti Marián Dávidek. Spolu s ďalšími naplánovanými investíciami by mal počet zamestnancov v horizonte niekoľkých rokov narásť približne o 60, v súčasnosti rozširujú rady pracovníkov o 40 nových ľudí.

Ako vysvetlila riaditeľka Úradu práce sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) v Liptovskom Mikuláši Janka Chomisteková, spoločnosť SlovTan má 30 voľných pracovných miest v mokrej dielni a desať pracovných miest na pozíciu operátor pri predúprave a úprave klokanej a hovädzej kože. Ďalšie tri spoločnosti z Liptovskomikulášskeho okresu majú podľa nej takisto nahlásený väčší počet voľných pracovných miest.

"Tesla Liptovský Hrádok, a. s., má k dnešnému dňu nahlásených 16 voľných miest na viacero pozícií. Ďalej sú to Liptovské pekárne a cukrárne Včela - Lippek, k. s., Liptovský Mikuláš, ktorá potrebuje momentálne obsadiť 12 voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá aj personálna agentúra In-City Manpower, s. r. o., ktorá na úrad práce nahlasuje voľné miesta pre spoločnosť Eltek, s. r. o., so sídlom v Liptovskom Hrádku. Táto má k dnešnému dňu potrebu obsadiť 35 voľných miest," uviedla Chomisteková s tým, že celkovo eviduje ÚPSVaR v Liptovskom Mikuláši 464 voľných pracovných miest.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.