Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.07.2016, 00:00

Nočnou morou Microsoftu sú mobilné telefóny

nokia microsoft
Zdroj: Reuters

Americkej spoločnosti Microsoft sa darí. Predovšetkým divízia cloudových služieb medziročne vyrástla o 100 percent. Mobilné telefóny a smartfóny sú však nočnou morou firmy. Príjmy z mobilnej divízie klesli medziročne o 70 percent. Navyše je isté, že s mobilmi už Microsoft nebude chcieť mať nič spoločné. Možno s jednou výnimkou.

Náklady 8,4 miliardy
Do celkového hospodárenia Microsoftu v poslednom roku zasiahli mobily nákladmi vo výške 8,4 miliardy dolárov, ktoré firma musela odpísať za akvizíciu Nokie a čiastočne tiež za reštrukturalizáciu a prepúšťanie.

Microsoftu to s mobilmi nešlo nikdy dobre. Zmeniť to nedokázali ani moderné mobilné operačné systémy Windows, vrátane dlhoočakávanej revolučnej verzie 10, ktorá je aktuálne na trhu.

Microsoft očakával, že sa to zmení kúpou fínskej Nokie, v tom čase ešte stále vý

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.