Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.08.2016, 15:14

Implantáty menšie ako zrnko ryže. Matka Googlu sa vrhá na bioelektroniku

Novú spoločnosť zameranú na liečbu chorôb s využitím elektrických signálov v tele chce vytvoriť materská spoločnosť Googlu s farmaceutickou GSK.

Implantáty menšie ako zrnko ryže. Matka Googlu sa vrhá na bioelektroniku

Farmaceutická spoločnosť GlaxoSmithKline (GSK) a divízia spoločnosti Alphabet, materské spoločnosti internetového gigantu Google, sa rozhodli vytvoriť novú spoločnosť zameranú na liečbu chorôb s využitím elektrických signálov v tele. Oznámila to v pondelok GSK, ktorá je najväčšou britskou farmaceutickou spoločnosťou.

Nová spoločnosť s názvom Galvani Bioelectronics bude mať sídlo v Británii. GSK a dcérska firma Alphabet s názvom veril Life Sciences investujú do projektu z oblasti bioelektroniky v najbližších siedmich rokoch 540 miliónov libier (asi 640 miliónov eur), napísala agentúra AP.

Bioelektronika sa zaoberá možnosťami liečby chronických ochorení za pomoci implantátov, ktoré dokážu pozmeniť elektrické signály v nervovej sústave. Práve takéto miniatúrne zariadenia by mala vyrábať nová spoločnosť Galvani. Podľa jej prezidenta a šéfa oddelenia GSK pre výskum v bioelektronike - Krisa Famma je cieľom vytvárať implantáty, ktoré by boli menšie ako zrnko ryže.

Oznámenie prišlo necelý týždeň po tom, čo GSK sľúbila investovať 275 miliónov libier (približne 326 miliónov eur) do výroby liečiv v Británii.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.