Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.08.2016, 16:33

Akcia Malý Maurice. Juncker má čierny zoznam ľudí, ktorí ho zradili

Predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker pre belgický denník Le Soir prezradil, že si dlhodobo vedie "malý čierny zoznam", do ktorého si zapisuje ľudí, ktorí ho zradili.

Juncker v tejto súvislosti neuviedol žiadne konkrétne mená. Britský denník Guardian však špekuluje, že by na čiernej listine mohli figurovať mená maďarského premiéra Viktora Orbána, šéfa britskej diplomacie Borisa Johnsona a britského euroskeptického europoslanca Nigela Faragea.

"Mám malý čierny zoznam s názvom Malý Maurice, do ktorého som si v posledných 30 rokoch vždy zaznamenal, keď ma niekto zradil," povedal Juncker pre víkendové vydanie Le Soir. Tento zoznam nie je veľmi dlhý, pretože takéto prípady nie sú podľa neho príliš časté. Zdôraznil tiež, že nie je pomstychtivý, ale má "dobrú pamäť".

Juncker si začal viesť uvedený zoznam počas 18-ročného pôsobenia na čele luxemburskej vlády, keď musel čeliť úkladom niektorých spolustraníkov alebo ministrov. 

Šéf európskej exekutívy v rozhovore pre Le Soir tiež odmietol ako "neopodstatnené" podozrenia niektorých médií o jeho údajnej závislosti na alkohole. 

Juncker priznal, že v posledných týždňoch čelí v súvislosti s britským referendom o odchode s EÚ opakovaným výzvam na odchod z funkcie. Podľa vlastných slov však z čela EK odísť nemieni.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.