Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.08.2016, 00:00

Legendárny pivovar sa zbavil svojich dlhov

Jeden z prvých slovenských minipivovarov dostáva druhú šancu. Ukončil reštrukturalizáciu.

Legendárny pivovar sa zbavil svojich dlhov
Zdroj: Archív HN

Rožňavský Kaltenecker patril takmer dvadsať rokov medzi zaujímavé značky. Z pôvodného minipivovaru postupne vyrástol aj vďaka pestrej ponuke produktov. Navyše úspešne expandoval do zahraničia. Potom prišli finančné problémy a za posledné tri roky vyrobil 2,1 miliónovú stratu.

Pred rokom sa tak dostal na križovatku – buď pôjde do konkurzu, alebo sa pokúsi o reštrukturalizáciu. Prednosť dostala druhá možnosť, ktorú dnes pivovar úspešne dovŕšil. Súd mu totiž odklepol reštrukturalizačný plán a ukončenie ozdravného procesu. Detaily plánu vedenie Kalteneckera pre HN nespresnilo.

Časť jeho produktového portfólia však prešla dramatickou zmenou a ohlásil modernizáciu varenia piva. Podľa maloobchodného analytika majú produkty z Rožňavy na trhu šancu.

„Konkurencia je síce mimoriadne veľká, ale firma nedoplatila na to, že jej produkty boli nekonkurencieschopné.“ myslí si Ľubomír Drahovský.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.