Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.08.2016, 00:00

V kauze Carrefouru hrozia starému vedeniu žaloby

Reťazec je dlhodobo v červených číslach, na nulu sa môže dostať najskôr o dva roky.

Carrefour
Zdroj: Reuters

Prvý krok k záchrane má Carrefour za sebou. Veriteľský výbor mu na druhý pokus schválil návrh reštrukturalizačného plánu. Teraz drží jeho osud v rukách štyristo veriteľov a súd. Aj tí totiž musia povedať, či s návrhom na uspokojenie pohľadávok vo výške troch percent súhlasia. Reťazec, ktorý sa dlhodobo trápi, má tak reálnu šancu zoškrtať staré dlhy a začať odznova s čistým štítom. Nad jeho minulosťou však stále visí niekoľko tieňov.

Zlé hospodárenie, vysoké odmeny
Existuje totiž podozrenie, že predchádzajúce vedenie spoločnosti Retail Value Stores, ktorá u nás päť obchodov siete prevádzkuje, s peniazmi šafárilo. Nový investor siete Jozef Špirko naznačil, že bývalý vlastník Stephane Sellier si vyplácal vzhľadom na stav spoločnosti neúmerne veľké odmeny. „Noví vlastníci poskytnú krytie na finančný a právny audit transakcií, ktoré sa v minulosti uskutočnili. Ak z neho vyplynie, že je možné žiadať náhradu škody, je na veriteľoch, aby sa dohodli a podali žaloby,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.